Transport drogą lądową – skuteczne rozwiązania dla firm spedycyjnych


Wiele przedsiębiorstw zajmujących się przewozem towarów, chcąc rozwijać swoją ofertę, decyduje się na poszerzenie działalności poza granice kraju. Część z nich korzysta przy tym z własnej floty, a niektóre decydują się na outsourcing. Druga opcja, chociaż z początku może wydawać się trudniejsza, jest dość opłacalnym rozwiązaniem. Dzięki doświadczeniu i obeznaniu z trasami innej firmy możliwe jest sprawniejsze realizowanie zleceń, jednak wybór partnera biznesowego musi być staranny i przemyślany.

Podmioty, które decydują się na rozszerzenie działalności na zagranicę, najczęściej korzystają ze transportu multimodalnego, czyli obejmującego przynajmniej dwa środki lokomocji. W przypadku rozwiązań lądowych są to głównie spedycja drogowa (samochodowa) oraz kolejowa. Wariant pierwszy polecany jest zwłaszcza w przypadku przewozu dóbr na terenie Unii Europejskiej. Firmy w swoich flotach dysponują naczepami, które pozwalają na bezpieczny transport różnego rodzaju ładunków, na przykład chłodni, cystern lub platform do przewozu zwierząt.

Wykorzystanie w transporcie międzykontynentalnym kolei umożliwia sprawne przemieszczanie towarów nie tylko na terenie Europy, ale również Azji – uruchomienie Nowego Jedwabnego Szlaku znacznie poprawiło logistykę całego procesu. Wartą podkreślenia zaletą tej metody jest również czas realizacji uniezależniony od sytuacji na drogach, a także korzystna cena.

+48 32 284 50 80 info@e-cargo.pl +48 603 630 991

Cargo Express Sp. z o.o.

ul. Partyzancka 80/92, 95-200 Pabianice, łódzkie

Kontakt Formularz zapytania