Która metoda przewożenia towarów jest najbardziej opłacalna?

Postępujący rozwój cywilizacyjny wymusza niejako na branży transportowej wyszukiwanie coraz to lepszych, szybszych i bezpieczniejszych rozwiązań. W zależności od długości trasy, którą należy pokonać oraz rodzaju przewożonego ładunku, każda z dostępnych obecnie metod będzie charakteryzowała się inną skutecznością.

Największą popularnością cieszy się obecnie transport drogowy. Jego najważniejszą zaletą jest możliwość precyzyjnego dotarcia w niemal dowolne miejsce docelowe. Jako wadę można wskazać dość wysokie koszty paliwa, negatywny wpływ na środowisko naturalne, a także opóźnienia, które mogą wynikać z nieprzejezdnych dróg.

Szybszą, ale też i znacznie droższą metodą jest transport drogą lotniczą. Samolotami można przewozić niemal wszystkie rodzaje ładunków, oczywiście pod warunkiem, że miejsce, do którego należy dostarczyć towar, posiada odpowiednią infrastrukturę lotniczą.

Metodą, która cieszy się dużym powodzeniem jest transport kolejowy. Doskonale sprawdza się on w przypadku ładunków o dużej masie. W porównaniu z przewozami samochodowymi jest mniej zawodny, ponieważ pociągi rzadziej ulegają wypadkom.

Opłacalnym sposobem na przewożenie dużych ładunków na znaczne odległości jest transport morski, w przypadku tego rozwiązania należy się jednak liczyć z nieco dłuższym czasem realizacji niż w przypadku innych metod. Niesprzyjająca pogoda może przyczynić się do powstawania opóźnień, a ewentualne wypadki statków, mimo iż nie zdarzają się często, stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego. Warto również pamiętać, że drogą morską towar dotrze tylko do określonego portu – aby wyprawić go w dalszą trasę, potrzebny będzie inna metoda.

Modnym obecnie rozwiązaniem jest transport multimodalny. Wykorzystuje on różne środki transportu, dzięki czemu możliwe jest realizowanie usługi door to door.

+48 32 284 50 80 info@e-cargo.pl +48 603 630 991

Cargo Express Sp. z o.o.

ul. Partyzancka 80/92, 95-200 Pabianice, łódzkie

Kontakt Formularz zapytania