Import z Chin – jak robić to skutecznie?


Położenie geograficzne Państwa Środka, a także obowiązujące w tym kraju regulacje sprawiają, że przewóz towarów może okazać się problematyczny i warto dokładnie go zaplanować. Osoby, które decydują się na sprowadzanie dóbr z Chin mają do swojej dyspozycji kilka różnych rozwiązań, które w zależności od rozmiaru przesyłek będą miały swoje wady i zalety.

Przy mniejszych paczkach najlepiej sprawdzają się firmy kurierskie, głównie ze względu na fakt, iż przejmują one na siebie załatwienie wszystkich formalności. Transportowanie w ten sposób większych ładunków nie jest opłacalne – już same koszty jednostkowe będą o wiele wyższe, a wszelkie nieprzewidziane sytuacje skutkować mogą naliczeniem przez kuriera dodatkowych opłat.

Popularnym sposobem transportu jest droga morska – za tym rozwiązaniem przemawia zarówno cena jak i bezpieczeństwo ładunku, należy się jednak liczyć z nieco dłuższym czasem oczekiwania na dotarcie oraz często koniecznością załatwienia dodatkowego środka transportu, który dostarczy towary z portu do miejsca docelowego.

Szybkie, chociaż kosztowne, będzie przewożenie dóbr z Chin drogą lotniczą. Mimo dość wysokiej ceny, jest to komfortowa opcja – jeżeli skorzystamy z pomocy agencji celnej nie musimy martwić się o formalności.

Wartą rozważenia alternatywą będzie również transport kolejowy. W ramach Nowego Jedwabnego Szlaku pomiędzy Chinami a Europa kursują szybkie pociągi towarowe, które w krótkim czasie są w stanie przenosić na duże odległości nawet bardzo pokaźne ładunki. Cena takiej usługi również jest zrównoważona.

+48 32 284 50 80 info@e-cargo.pl +48 603 630 991

Cargo Express Sp. z o.o.

ul. Partyzancka 80/92, 95-200 Pabianice, łódzkie

Kontakt Formularz zapytania